Translate site

Startsida Krokoms kommun

Kontaktuppgifter elevhälsa 2018/2019

Verksamhetschef
Pernilla Oscarsson, 0640 168 31 pernilla.oscarsson@krokom.se

Skolläkare
Erik Malers, kontaktas via skolsköterska eller verksamhetschef

Skolsköterskor
Susanne Håkansson, 0640 168 33, susanne.hakansson@krokom.se
- Nyhedens, Rödöns och Trångsvikens skola

Jan-Anders Haglund, 0640 168 44, jan-anders.haglund@krokom.se
- Föllinge skolområde, Aspås och Sånghusvallens skola

Maria Larm, 0640 172 08, maria.larm@krokom.se
- Ås skola

Lovisa Melin, 0640 168 45, lovisa.melin@krokom.se
- Dvärsätt, Nälden och Hovs skola

Ann-Chatrin Westling, 0640 168 58 ann-chatrin.westling@krokom.se
- Kvarnback, Änge och Kaxås skola

Karin Fröjd, 072 228 74 41, karin.frojd@krokom.se
- Hissmoskolan

Specialpedagoger
Margita Olofsson, 0640 168 42, margita.olofsson@krokom.se
- Kontaktperson för särskolan

Christer Jakobsson, 0640 168 38, christer.jakobsson@krokom.se
- Kontaktperson för särskolan

Skolkuratorer
Linda Johannesson, 0640 168 35, linda.johannesson@krokom.se
- Ås skola årskurs 4-9, Rödöns och Trångsvikens skola

Alexandra Sture, 0640 168 37, alexandra.sture@krokom.se
- Ås skola F-3 och 7-9, Nälden och Hovs skola

Gabriella Gustafsson, 0640 168 47, gabriella.gustafsson@krokom.se
- Nyheden, Hissmo och Kvarnbacks skola

Per-Ola Wallehed, 0640 168 46, per-ola.wallehed@krokom.se
- Föllinge skolområde, Aspås och Sånghusvallens skola

Monika Ottehed, 0640 168 36, monika.ottehed@krokom.se
- Änge, Kaxås och Dvärsätts skola

Skolpsykologer
Emilie Moberg, 0640 168 34, emilie.moberg@krokom.se
- Föllinge skolområde, Aspås, Nyheden, Hissmo och Kvarnbacks skola

Sandra Daebel, 0640 168 43, sandra.daebel@krokom.se
- Änge, Kaxås, Dvärsätt, Nälden och Hovs skola

Lukas Thunman Lindqvist, 0640 168 39, lukas.thunman-lindqvist@krokom.se
- Ås, Sånghusvallen, Rödön och Trångsvikens skola

Studie- och yrkesvägledare
Maria Frisk, 0640 168 57, maria.frisk@krokom.se
- Nyhedens skola, Cederbergs skola under höstterminen 2018

Berit Haugen, 0640 161 52, berit.haugen@krokom.se
- Ås skola, Änge skola under höstterminen 2018

Uppdaterad 2018-10-05 av Ulla Eriksson

Kontakta oss
Har du tekniska frågor eller vill kommentera informationen på sidan så kan du kontakta webbredaktionen. Klicka här!

Följ Krokoms kommun på Facebook
Följ Krokoms kommun på Instagram
Följ Krokoms kommun på YouTube

KROKOMS KOMMUN Offerdalsvägen 8, 835 80 Krokom
Tel. 0640-161 00 vxl (mån-tor kl 08-17, fre kl 08-16)  |  Fax 0640-161 05 
Organisationsnummer: 212000-2478 | kundcenter@krokom.se

Cookies på krokom.se